سازمان دانشجویان باید نماد فعالیت های دانشجویی جهاددانشگاهی باشد

تعداد بازدید:۷۷۷
رئیس جهادددانشگاهی در چهل و دومین جلسه شورای مرکزی سازمان دانشجویان با اشاره به اینکه می توان با نیروهای دانشجویی کارهای بزرگ انجام داد گفت: سازمان دانشجویان باید نماد فعالیت های دانشجویی جهاددانشگاهی باشد.
سازمان دانشجویان باید نماد فعالیت های دانشجویی جهاددانشگاهی باشد

به گزارش روابط عمومی سازمان دانشجویان جهادانشگاهی، چهل و دومین جلسه شورای مرکزی با حضور دکترحمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی، دکترعیسی علیزاده معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی، مهدی عباسی سرپرست سازمان دانشجویان و سایر اعضای شورای مرکزی سازمان در حوزه ریاست جهاد دانشگاهی برگزار شد.

دکترعیسی علیزاده با تشکر مجدد از فعالیت‌های رئیس سابق سازمان و تبریک به سرپرست سازمان، بر اهمیت فعالیت‌های سازمان دانشجویان در رونق‌بخشی به فضای فعالیت فرهنگی دانشجویی در دانشگاه‌ها تأکید کرد.

در ادامه، مهدی عباسی سرپرست سازمان دانشجویان، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های آتی سازمان، بر ایجاد، گسترش و تعمیق شبکه دانشجویی جهاد دانشگاهی نشست مجازی با دبیران کانون‌های دانشجویی سازمان در سراسر کشور، مطالعه و شناسایی رویدادهای نوین دانشجویی دانشگاه‌های جهان، برگزاری یک اردوی ملی محرومیت‌زدایی، راه‌اندازی دیده‌بان محرومیت، تأسیس اندیشکده دانشجویی، تأسیس مرکز فرهنگی دانشجویی مفاخر ایران و جهان اسلام، تأسیس مرکز فرهنگی دانشجویی مهرباران، تأسیس مرکز فرهنگی دانشجویی بازی‌های خلاق، تأسیس خانه بازی دانشجویان، اجرای مدل آنلاین عضویت در سازمان دانشجویان، آغاز به کار شبکه متخصصان جهادی در سالگرد جهاد دانشگاهی، برگزاری همایش علمی بزرگداشت آیت الله فاطمی‌نیا، برگزاری همایش علمی بزرگداشت شهید قاسم سلیمانی، و تداوم فعالیت‌های مرتبط با حوزه گفتگو، مناظره و آزاداندیشی به عنوان مهم‌ترین فعالیت‌های سازمان اشاره کرد.

در ادامه جلسه، دکترحمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی، ضمن تأکید بر جایگاه سازمان دانشجویان در فعالیت‌های دانشجویی گفت: سازمان دانشجویان باید نماد فعالیت های دانشجویی جهاددانشگاهی باشد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری رهبری مبنی بر انجام فعالیت‌های گزین در جهاد دانشگاهی گفت: فعالیت‌های سازمان دانشجویان باید گزین و خاص، ولی با اثرگذاری بالا و نفوذ در بین دانشجویان و جوانان باشد.

وی حمایت از محرومان را بخشی از رسالت اجتماعی جهاد دانست و تصریح کرد: محرومیت‌زدایی از وظایف سازمان دانشجویان بوده ولی باید در نظر داشته باشیم که در این مسیر صرفاً کارهایی شبیه کارهای ساختمانی انجام نشود، بلکه برای به ثمرنشستن اردوهای جهادی، باید امور زیرساختی مطمح‌نظر باشد.

در این جلسه پس از موافقت با درخواست تأسیس شعبه سازمان در دانشگاه علم و فرهنگ و دانشگاه تربیت مدرس، دو واحد زنجان و قم موافقت قطعی دریافت کردند.

روسای واحدهای قم و زنجان نیز از طریق ویدئوکنفرانس، گزارشی از فعالیت‌های شعبه سازمان دانشجویان در این دو واحد ارائه کردند.

گفتنی است؛ که در این جلسه، معاونان فرهنگی واحدهای لرستان، خوزستان و هرمزگان که عضو شورای مرکزی سازمان دانشجویان هستند، به طرح دغدغه‌ها و دیدگاه‌های خود پرداختند.

 


نظر شما :