آشنایی فعالان زیلوی میبد با بازار فرش سلامت در تور آموزشی

۳۰ شهریور ۱۳۹۸ | ۰۸:۰۴ کد : ۳۲۰ خوشه زیلو آخرین اخبار
تعداد بازدید:۵۲
عامل توسعه خوشه زیلو و معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان یزد از برگزاری تور آموزشی فعالان خوشه زیلو به منظور برندسازی، بازاریابی و ایجاد شبکه‌های تولید زیلو و نوآوری در هنرصنعت زیلو خبر داد.
آشنایی فعالان زیلوی میبد با بازار فرش سلامت در تور آموزشی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی استان یزد «محمدرضا دهقانی» ، با اشاره به برگزاری بیست و هشتمین دوره برگزاری نمایشگاه بین المللی فرش دستباف و سی و دومین دوره برگزاری نمایشگاه بین‌المللی صنایع دستی در تهران، اظهار کرد: نمایشگاه‌ها و رویکردهای ملی فرصت‌هایی ارزشمند و مغتنم در ارتقای دانش و بروز شدن داده‌های استان یزد در زمینه صنایع دستی به ویژه هنر صنعت جهانی زیلوبافی است.

وی به برگزاری تور آموزشی خوشه زیلو اشاره کرد و گفت: این تور آموزشی علاوه بر نمایشگاه از دو کارگاه موفق‌ نساجی در کاشان و کارگاه تولید فرش دستباف قم نیز بازدید داشت.

دهقانی در ادامه برندسازی، بازاریابی و ایجاد شبکه‌های تولید زیلو و نوآوری در صنایع دستی را از اهداف برگزاری این تور آموزشی خواند و گفت: این تور متشکل از زیلوبافان، صاحبان کارگاه‌های زیلو، مدرسان و فعالان این هنر‌صنعت است.

این مسئول در پایان با بیان این که برند جهانی زیلو باید جایگاه مناسبی را در بازار داخلی و بین‌المللی پیدا کند گفت: با ارتقای کیفیت، تنوع بخشی و بروز شدن، کاربردی کردن و توجه به بسته‌بندی و فرآوری این محصول می‌توان بازار فرش سلامت را تامین کرد.


نظر شما :